+420 739 156 639
info@hartmannpetr.cz

Mistrovství světa a Kandersteg

Drytoolingová sezóna už začala před několika měsíci a právě vrcholí ve švýcarském Saas Fee mistrovství světa v drytoolingu a světovým pohárem o týden později. Na závod mistrovství přijíždíme o den dříve a omrkáváme stěnu. Není nijak velká, ale ne zase úplně malá. Podle soupisky je účast hojná. Ráno brzy vstáváme a začínáme kvalifikací. Lezeme dvě cesty, jedna je z části po ledu, druhá je na skále a okopové desce. Obě cesty se mi daří zatopovat. Bohužel se nedostávám do finále kvůli časům. Postupují rychlelezoucí soupeři. Já končím těsně pod čarou ( 8.-12.místo). 

Odjíždíme do Kanderstegu. Mixová oblast v srdci Alp. Vysoké ledopády až 300m vysoké, ale i krátké drytoolingové sportovky. Po celý týden každý den chodíme na skialpech do oblasti Ueshinen. Cca 3 hodiny cesty do údolí přes lavinové pole až ke skalní bariéře. Převislá stěna cca 20-40m vysoká, kde jsou jedny z nejznámějších cest světa jako Vertical Limit. Já zkouším několik cest. Daří se v nějakých devítkách, ale i v necelé desítce ( Pink Panther M10-). Potkáváme zde i jedno z průkopníků nejtěžších cest planety Roberta Jaspera.

Přichází další víkend a s ním světový pohár chlapů v drytoolu. Přihlášených je okolo 100, já se spíš zúčastňuji a končím cca v polovině. Cestou domů se ještě zastavujeme v oblasti Eptingen. Zde už nějaká devítka a jedeme domů.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *